Проблема, що турбує кожну п’яту сім’ю в Україні — безпліддя. 

Проблема збереження репродуктивного здоров’я підлітків, наприклад, у зв’язку з прогресуючим зниженням частки здорових дітей на сьогоднішній день розглядається як фактор національної безпеки. Підлітковий період характеризується наявністю значної кількості проблем зі здоров’ям, в основі яких лежать соціальні й медичні чинники, нераціональне харчування, недостатня фізична активність тощо.

Актуальна вона і для всіх країн. Світова організація здоров’я сумно констатує: за останній час до лікарів звернулися 186 мільйонів одружених жінок репродуктивного віку, а це — чверть пар.

У США, наприклад, де рівень медицини один із найвищих, кожна шоста пара має труднощі з вагітністю. Втім не ідеться про цілковите безпліддя. Дані включають ті випадки, коли пара не вагітніє після року спроб. Адже навіть коли обидва партнери молоді та абсолютно здорові, то шанси зачати дитину лише 20-25 %.

Лікарі запевняють, у 40 % випадків проблема із зачаттям полягає у здоров’ї жінки, такий же відсоток стосується чоловіків. І решта 20 % – результат ускладнень обох партнерів.

Причин чимало, та головна з них вік. Серед жінок у віці 35 років, кожна третя стикається з труднощами завагітніти, у віці 40 років – їх 70 відсотків.

На другому місці – проблеми з овуляцією та якістю чоловічої сперми — це третина усіх випадків безпліддя. Додають свого й шкідливі звички, а також стрес. Сюди лікарі відносять і стрес, викликаний надмірним зацикленням на майбутній вагітності.

Фахівці такоз зазначають, що до погіршення репродуктивного здоров'я причетна побутова хімія. Йдеться про засоби для миття, косметику, ліки, пестициди та пластик.

Водночас, у 20 % відсотках випадків лікарі взагалі не можуть виявити причину безпліддя. Вчені з університету Белфаст запевняють, що знайшли відповідь. Відібравши майже 250 таких пар, науковці з'ясували, що в більшості чоловіків ДНК сперми була пошкоджена. А це вже додає сім'ям надію на довгоочікувану дитину.

У кожного власна унікальна історія на шляху до омріяного батьківства.

Щодня фахівці центру "Дамія", наполегливо працюють, шукають відповіді на складні питання заради ефективної допомоги парам.

І для нас, і для людей, які в силу різних причин не наважуються звернутися до спеціалістів, дуже важливо почути пораду та зворотній відгук.